سالگرد

پنج سال گذشت! ازدواجمان را می‌گویم. امروز پنجمین سالگرد ماست.

امروز دیگه نمی‌تونم بگم «بی کدورت» چون اقلاً توی همین یک سال گذشته اونقدر بحران و طوفان توی زندگیمون پیش اومد که به «یک مو» رسیدیم، اما قطع نشدیم. حیف بود قطع بشیم. خیلی هم حیف بود و خدا رو شکر که تونستیم ازشون بگذریم. خیلی سخت بود اما گذشتیم. امروز که به دلیلی، یه دلخوری کوچیک پیش اومد (روز قحطه، صاف هم همین امروز!) دیدم که تونستیم بدون این که همدیگه رو زخم بزنیم، بدون این که اجازه بدیم خودمون زخم بخوریم، بدون قهر، با هم حرف بزنیم. دلخور بودیم اما حرف زدیم و قبل‌تر قرار گذاشته بودیم موقع این جور حرف زدن‌ها سعی کنیم منطقی باشیم و بدون عصبانیت و کینه اجازه بدیم که همه‌ی واقعیت رو بشنویم. ایضاً قبل‌تر قرار گذاشته بودیم که قرار نیست ماها آدم‌های مثالی منطق باشیم! ما هم مثل هر بنی‌بشر دیگه‌ای انسانیم و می‌تونیم در لحظات و ساعت‌ها و روزهایی، خسته، عصبی، افسرده، بی‌حوصله و غیرمنطقی باشیم و صحبت‌های جدی در باب روابطمون مال این وقت‌ها نیست. این وقت‌ها باید تحمل کنیم تا موج بگذره؛بعد!

امروز خوشحالم که همه‌ی سختی‌هایی که گذروندم و دردهایی که کشیدم باعث شد بازم چیز دیگه‌ای یاد بگیرم. این کادوی زندگی‌ئه به من.

هلا ای موج دیگر، بیا بی‌تاب بگذر…

پارسال، بنا به سنت خانوادگی، برای یادآوری باز رفتیم «قبیله» و ماکارونی خوردیم. امسال از «قبیله» کمی دوریم. مرد خاکستر جاتون خالی خودش ماکارونی مبسوطی مهمون‌مون کرده. تا از حریم آشپزخونه‌هم می‌خوام رد بشم بیرونم می‌کنه. بذار اساسی بفروشمش که دستپختی داره مثال زدنی! تازه از کیک پختن معافش کردم و از بیرون خریدیم وگرنه کیک هم می‌پزه در حد تیم ملی!

سال دیگه کجا باشیم و چی توی این بی‌هنر پیچ‌پیچ بریزیم… خدا داند! فقط از خدا می‌خوام همچنان سایه‌ی مهربونیِ مثالیِ مردخاکستر رو که آسون به دستش نیاوردم و آسون نگهش نداشتم، همچنان بر سرم حفظ کنه.

/ 9 نظر / 34 بازدید

سلام،فکر کنم من تنها کس باشم که بیشترین آرزو خوشبختی را برای شماها دارم. امیدوارم که همیشه قوی باشی‌ و از خداوند بابت چیز هایی که بهتون داده و چیز هایی که به هتون نداده تشکر کنی‌.

سلام نیمفای عزیزم. از صمیم قلبم براتون آرزوی خوشبختی دارم. به مانند آرزویی که برای خواهرانم دارم با همان عمق و وسعت. [قلب][ماچ]

شمارش معکوس

سلام نیمفای عزیزم. از صمیم قلبم براتون آرزوی خوشبختی دارم. به مانند آرزویی که برای خواهرانم دارم با همان عمق و وسعت.

لیلیوم

سلام مبارک باشه سالگرد ازدواجتون راستی میتونم بپرسم نیمفادورا تانکس یعنی چی؟؟؟

عسل مامان

نيمفا جون من يادم رفت كه بهتون تبريك بگم عزيزم.اميدوارم خوشبخت بمونين در كنارهم.در ضمن من الان باره هزارمه كه دارم اعتراف ميكنم كه خيلي فضولم و دارم از فضولي ميمرم ميگيري كه چي ميگم؟!

فرهاد

[دست]

سفیدبرفی

سلام عزیزم ...سالگرد ازدواجت مبارک ... انشالله سالهای سال کنار هم خوش و خرم باشین ... سه تایی ..چهارتایی ...یا حتی پنج تایی

نگین

نیمفا جونم ایشالله همیشه دلت شاد و لبت خندان باشه.دوستم روزای سختی برات بوده امیدوارم دیگه روزهای خوب در پیش باشه پر از شادی و نور

ماری

سلام نیمفای عزیز سالگرد ازدواجت مبارک امیدوارم همیشه ایام به کامت باشه