ما نیز ملتی هستیم

…که هر وقت انتخابات می‌شود پخش تصویر محمد نوری در حال خواندن ترانه‌ای از نادر ابراهیمی، هیچ اشکال ندارد؛ اما در بقیه‌ی اوقات کتاب «یک عاشقانه‌ی بسیار آرام» همین نویسنده مجوز نشر نمی‌گیرد. راستی کتاب «یک عاشقانه‌ی آرام»اش را خوانده‌اید؟ ترانه‌ی سفر برای وطن (از مجموعه‌ی خوب سفرهای دور و دراز هامی و کامی در وطن) را هم می‌توانید از اینجا بشنوید. در نمایشگاه امسال هم انتشارات روزبهان قول کتاب «یک قصه‌ی قدیمی و معمولی در باب جنایت» را داده.

ادامه‌ی تمرین ماهی رنگین کمان در منزل دوست تازه‌ام «نگاره» در جریان می‌باشد.مرد خاکستر تازه کتاب «سال بلوا»ی عباس معروفی را تمام کرده و خیلی هم خوشش اومده. اگه احتمالاً کتاب سمفونی مردگان‌اش رو خونده باشید می‌دونید که سبک نوشتنش یه ذره تازگی داره و اگه 20 صفحه‌ی اول کتاب رو دوام بیارید اونوقت از خوندنش دل نمی‌کنید.

ایضاً تازگی فیلم «حس و حساسیت» را دیده‌ایم که جیم کری و کیت وینسلت توش بازی می‌کنند. اصلاً کمدی نیست و اگر روزگاری دلتان خواسته قسمتی از خاطراتتان را پاک کنید پیشنهاد می‌کنم ببینیدش.

لطفاً به مرد خاکستر هم بگویید اگر می‌خواهد سیگار بکشد (من که حریفش نشدم) و تا نزدیک ظهر بخوابد (ایضاً)، اقلاً آن فندک آشپزخانه را برندارد که من صبح چای درست کنم. حالا اینکه به هیچ ترفندی نمی‌رود معاینه چشم برای امتحان رانندگی و طبعاً هنوز گواهینامه نگرفته، بـــمـــانـــد.

اینم دستور تهیه‌ی کیکِ من که خیلی آسونه و احتیاج به همزن برقی و جدا کردن زرده و سفیده نداره و موندگاریش زیاده. منبعش هم صفحه‌ی 544 کتاب آشپزی زرا منتظمی:اول قالب کیکتون رو (ترجیحاً وسطش سوراخ باشه) چرب می‌کنید و توش آرد می‌پاشد. بعد فر گاز رو روشن می‌کنید تا گرم بشه. اونوقت یه دونه تخم مرغ رو با یه پیمانه شکر و نصف پیمانه روغن آب شده مخلوط می‌کنید تا شکر حل بشه بعد یک و نیم پیمانه شیر می‌ریزید توش و  بهم می‌زنید و بعد 2 پیمانه آرد رو که قبلاً الک کرده‌اید و با دو قاشق مرباخوری بکینگ پودر و یه نوک قاشق وانیل قاطی کردید می‌ریزید توش و باز هم می‌زنید تا یکدست بشه. اونوقت این مایه رو می‌ریزید توی قالب و می‌گذارید پنجره‌ی وسط فر. توی کتاب گفته فر رو با 400 درجه فارنهایت گرم می‌کنید و کیک رو که گذاشتید درجه رو به 350 می‌رسونید و یک ساعت تا یک ساعت و ربع طول می‌کشه. اما از اونجایی که فرهای ما خیلی استاندارده! من درجه رو روی 5 از 10 می‌گذارم و 40 دقیقه‌ای کیک پخته است به اضافه‌ی 2-3 دقیقه که شعله‌ی بالایی رو روشن می‌کنم تا طلایی بشه. شماها خود دانید و فرتون!

اما نکات نیمفادورایی: روغن مایع باعث چسبیدن کیک به قالب می‌شه پس حتماً از روغن جامد آب شده استفاده کنید و بگذارید این روغن آب شده و شیری که جوشانده‌اید، کاملاً خنک بشه وگرنه آرد توش گلوله می‌شه.نوش جونتون باشه ایشالله خواااااهر.

/ 3 نظر / 36 بازدید
حسین اکبری نودهی

بسم رب الحسین ( این الطالب بدم المقتول بکربلا ) اللهم عجل لولیک الفرج -------------------------- سلام و عرض ادب به محضر شریف شما امیدوارم همواره در راه ترویج اندیشه های ناب گام برداشته و در این مسیر موفق و پاینده باشید . ----------------------------------------------------- چند نکته قابل تأمل : زنگ تفریح دنیا ؛ گذرا می باشد . زنگ بعد ؛ حساب داریم !! در طوفان حوادث ؛ با خدا بودن کارگشاست نه (ناخدا بودن) امروز اولین روز از باقیمانده عمر ماست ... قاضی روز جزا ؛ خود ؛ شاهد اعمال ماست . -------------------------------------------------------- و یک نکته ی دیگر : ( فاطمیه وعاشورا مولود به فراموشی سپردن غدیر خم است . ) اگر غدیر خم .... ای کاش ..... ---------------------------------------------------------- به کلبه فرهنگی ام بیائید و با نظرات ارزشمندتان راهگشایم باشید . www.nodehaki.blogfa.com یاعلی ... و همواره با علی بدرود تا درودی دیگر --------------------------------------------

Nima

گیج منگولی

مرسی از دستور پخت کیک یک تخم مرغی منم با روغن جامد آب شده موافقم چون روغن مایع کیک رو خراب می کنه! بعدش هم جالبه همین که می گی ما عجب ملتی هستیم! چشم به مرد خاکستر هم می گیم سیگار نکشه چیز بدیه !در ضمن خواهر هر وقت اپ می کنی پینگ کن ما هم بفهمیم اپی یا آف بذار!منم اپم!