نیمفادورا تانکس

امروز نیمفادورا خاتون که ما باشیم موفق به تحصیل تصدیق‌نومچه‌ی شوفری گردیدیم و از آنجا که به یک ضربت در آزمایش آیین‌نومچه و نیز اعمال راه بردن اتول در محضر جناب مستطاب سرهنگ خان آستارایی، رتبه‌ی قبولی گرفتیم، پوز بعضی اشخاص را زده و روی بعضِ دیگر را کم نمودیم! و سرافراز گشتیم.

پس از شادی‌های فراوان که از ما بروز کرد، قرار بر این شد به مناسبت این جشن فرخنده سوری عظیم به مرد خاکستر دهیم در عمارت سرپیکو، اما مرد فوق‌الذکر در نوبت غذای نیمروز چنان کاه از کاهدان نشناخت که به دلدردی عظیم نایل گردید و قرار سورچرانی ناچار به موعد دیگری موکول گردید.

به لحاظ اینکه تصدیق‌نومچه را در جوف کیف بغلی خود داریم دیگر احدالپلیس والپاسبانی آن را از ما مطالبه نمی‌کند، هکذا دیری‌ست این تصدیق‌نومچه‌ها را اوراقی معتبر نیز برای احراز هویت نمی‌شناسند و در صرافی‌های مدرن (بانک نام) قبول نمی‌نمایند و ما نیز اوراق بهاداری نداریم که لاجرم سر و کارمان بدانجاها کشد!

فلذا از خوانندگان محترم این جریده‌ی شریفه استدعا دارم اگر کاربرد دیگری برای این پاره کاغذ (که ما را جهت اتول‌سواری، کلی پیاده نموده است) سراغ دارند، مرهون الطاف خویش گردانده و در کامنت‌دانیِ این جریده مرقوم فرمایند.

زیاده جسارت است!

نیمفادورا خاتونِ تصدیق‌نومچه‌دار

یوم دوشنبه، بیست و هفتِ اَبانماه سنه یک‌هزار و سه‌صد و هشت‌ده و هفت از هجرت

نوشته شده در ۱۳۸٧/۸/٢٩ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ توسط نیمفادورا تانکس نظرات () |

درباره وبلاگ

نويسندگان
آخرين مطالب
آرشيو مطالب
لینک های ویژه
امکانات وب